Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Kaliber 44 wystąpi na dziedzińcu Zamku

Gdzie: 
Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34
Data wydarzenia: 
Poniedziałek, 29 Sierpień, 2016 - 20:30
Za ile: 
40/50/55 zł

Legenda polskiego rapu wraca do Szczecina! Kaliber 44 zagra w ostatni poniedziałek tegorocznych wakacji (29 sierpnia) na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Start o 20:30. 

Zespół powstał z inicjatywy braci: Michała "Ś.P. Brata Joki" i Marcina „Abra dAba" Martenów w 1994 roku w Katowicach. Wkrótce dołączył do nich Piotr "Magik" Łuszcz i Sebastian "DJ Feel-X" Filiks. W takim składzie grupa nagrała swoje największe przeboje.

 

Zadebiutowali w 1996 roku. Od tamtej pory Kaliber 44 sprzedał ponad 150 tys. płyt, co sprawiło, że formacja stała się jedną z najpopularniejszych hip hopowych grup w historii polskiej muzyki. W 1998 roku z zespołu odszedł "Magik", który dwa lata później popełnił samobójstwo. W tym samym roku formuła została rozwinięta o koncertową formację Baku Baku Skład, której członkami byli: bracia Martenowie, Maciej "WSZ" Gnatowski, Tomasz "CNE" Kleyff, DJ Bart, Sebastian "DJ Feel-X" Filiks oraz Piotr "Gutek" Gutkowski.

 

 

Pięć lat później bracia Martenowie zawiesili działalność zespołu. "Abra dAb" rozpoczął karierę solową, "Joka" wyjechał za granicę, "DJ Feel-X" zaangażował się we współpracę z różnymi polskimi zespołami. "Zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy" Zespół reaktywował się oficjalnie po 10 latach przerwy w 2013 r. "Mimo, że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy.W tym roku wydali nową płytę. To jest album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip hop" - podkreślili artyści w komunikacie.

 

 

Bilety w cenie 40 zł (do 30 czerwca), 50 zł (do 28 sierpnia) i 55 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Cafe Hormon oraz na bilety.fm

 

Strona wydarzenia na Facebooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również