Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

BNO zaczyna rok na różowo

Gdzie: 
TRAFO - Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Sobota, 6 luty, 2016 - 19:00
Za ile: 
20/35 zł

Pierwszy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w nowym roku „Sinfonietta na różowo” odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 19 w Trafostacji Sztuki. Poprowadzi go na skrzypcach prof. Tomasz Tomaszewski z Deutsche Oper Berlin. 

W repertuarze występu BNO z koncertmistrzem Tomaszem Tomaszewskim znajduje się Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika, skomponowany dla wybitnego skrzypka Yehudi Menuhina, Sinfonietta Pawła Łukaszewskiego z pierwszej płyty Orkiestry Baltic Neopolis oraz Souvenir de Florence op. 70 Piotra Czajkowskiego, utwór zainspirowany wizytą kompozytora we Florencji, choć nadal pełen motywów z rosyjskiego folkloru. Tytuł koncertu „Sinfonietta na różowo” jest nawiązaniem do trwającego w Szczecinie od początku roku ogólnopolskiego festiwalu Akustyczeń.

 

 

Tomasz Tomaszewski jest profesorem Universität der Künste w Berlinie i pierwszym koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie. Po studiach w Akademii Muzycznej w Warszawie uzupełniał naukę w Leningradzie i we Freiburgu. Jako członek Kwartetu Polskiego był laureatem konkursów w Belgradzie i Monachium.  Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista, kameralista i dyrygent, występując z koncertami na całym świecie. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin. Na swoim koncie ma wiele nagrań dla wytwórni fonograficznych w Polsce, Niemczech i Japonii, a jako ceniony pedagog jest zapraszany do jury konkursów muzycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Japonii i Korei. Jest także założycielem i Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera w Opolu oraz Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Od 2006 r. jest prezydentem Internationale Betthoven Gesellschaft, a od 2013 r. prezydentem powstałego z jego inicjatywy Europejskiego Forum Muzyki Polskiej w Berlinie. Prof. Tomasz Tomaszewski od 3 lat jest również związany z Baltic Neopolis Orchestra jako jej dobry duch i opiekun artystyczny.

 

Bilety na koncert w cenie 35 zł (normalny) i 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO. Informacja: biuro@balticneopolis.pl.

 

Strona wydarzenia na Facebooku

Foto: 
Mat. prasowe

Zobacz również