Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

MEDIA LAB 1: WIRTUALNOŚĆ ZNIKNĘŁA

Gdzie: 
Trafo - Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Piątek, 30 Styczeń, 2015 - 19:00 do Niedziela, 22 Marzec, 2015 - 19:00

 

MEDIA LAB to druga, po TRAFO PLUG IN PROJECT ROOM, cykliczna seria wystaw w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, która zaprezentuje dialog dwóch popularnych mediów: wideo i fotografii. 

Program będzie badał ich funkcję, kontekst i rolę oraz analizował ich wzajemne relacje. Pokaże, gdzie kończą się granice obu mediów, a gdzie mogą być one przekraczane. Celem jest również wywołanie dyskusji na temat miejsca wideo i fotografii w kontekście dominujących obecnie tendencji opartych na przekazie cyfrowym czy wirtualnym. Co dwa miesiące począwszy od 30 stycznia 2015 roku prezentowany będzie dialog wybitnych artystów młodego pokolenia. W ramach MEDIA LAB pokazane zostaną prace m.in.: Karola Komorowskiego i Alana Warburtona, Mateusza Kiszki i Urszuli Kozak, Filipa Ćwika i Epectase (Corentin Fohlen i Jérôme Von Zilw), Krzysztofa Maniaka i Volkana Kiziltunca, Tomasza Wiecha i Pawła Żukowskiego, Dominiki Gęsickiej i Marka Kucharskiego.

Pierwsza odsłona MEDIA LAB zaprezentuje dwa odmienne podejścia do pracy z technologią cyfrową, która jest dzisiaj wszechobecna w procesie tworzenia obrazu. Wystawa obejmuje siedem fotografii Karola Komorowskiego i wideo Alana Warburtona “Spherical Harmonics” wygenerowanych w komputerowej technice CGI (Computer Generated Imagery). Obaj artyści redefiniują dotychczasowy status obrazu i starają się odpowiedzieć na pytania o miejsce i postrzeganie rzeczywistości w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Karol Komorowski (ur. 1994, Polska) mieszka i pracuje w Londynie. Posługuje się fotografią i filmem. W swoich pracach skupia się na zagadnieniu realizmu i jego współczesnych przedstawieniach. Debiutował w warszawskiej Lookout Gallery w 2012 roku wystawą kuratorowaną przez Adama Mazura, na której pokazał dwa cykle „W ciemnościach” i „Koleżanki”. Od 2013 roku używa technik CGI (Computer Generated Imagery) notując zmiany w percepcji wizualnej zachodzące w wyniku wpływu technologii cyfrowej na naszą codzienność.

Alan Warburton (ur. 1980, Szkocja) to jeden z najważniejszych brytyjskich artystów z nurtu CGI. Zajmuje się zarówno sztuką jak i efektami wizualnymi w reklamie. Jego prace często dekonstruują komputerowo generowane obrazy i procesy postprodukcji, odzwierciedlając wykorzystanie i wpływ tego rodzaju technologii na kulturę wizualną.

---

Zobacz naszą relację z wernisażu wystawy "Wirtualność zniknęła"

---

Informujemy, że w dniach 12-15 marca MEDIA LAB jest zamknięty dla zwiedzających. W związku z tym wystawa Karola Komorowskiego i Alana Warburtona „Wirtualność zniknęła” zostanie przedłużona do dnia 22 marca.

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również