Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Moheb Soliman: Naturalized w Trafo

Gdzie: 
Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Piątek, 15 Kwiecień, 2016 - 12:15 do Niedziela, 15 Maj, 2016 - 19:00
Za ile: 
10 zł / 5 zł

Wystawa Moheba Solimana stanowi kontynuację cyklu W drodze, realizowanego w ramach programu TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM i nawiązującego dialog ze wschodzącymi artystami z Ameryki Północnej.

Naturalized (naturalizowany)

Performance i instalacja na wideo / Moheb Soliman / wrzesień 2012 / Salem Art Works, Salem, Nowy Jork
 
Praca dotyczy pragnienia poczucia obywatelskości i przynależności do kraju, do ziemi fizycznej, niezależnie od statusu prawnego. W działaniu tym realizuje się ono poprzez odtwarzanie rytuału i znaczenia naturalizacji. Idea inicjacji i zanurzenia w samą naturę miejsca jest przedstawiona jako seria zautomatyzowanych fizycznych zanurzeń. Poeta i performer Moheb Soliman, postać występująca w filmie, jest obywatelem egipskim urodzonym w Stanach Zjednoczonych, który wyemigrował do Kanady, aby studiować, pracować i żyć, ale nie był w stanie się tam osiedlić.
 

Moheb Soliman

Poeta i performer urodzony w Egipcie i wychowany na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Obecnie, po przeprowadzce z Kanady,  mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota. 
 
"Dla mnie miejsce jest tak głębokim określeniem tożsamości jak rasa czy płeć – bardziej złożoną refleksją na temat tego gdzie, do czego i do kogo przynależę. W poprzedniej dekadzie moja praca dotyczyła tej kwestii i zagadnień z nią związanych, prezentowanych w formie interdyscyplinarnych realizacji w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie w różnych przestrzeniach, w ramach wystaw zbiorowych i festiwali. Mój poetycki performance Habib Albi is… Not a Man, o romansie, płci i arabsko-amerykańskiej tożsamości na Środkowym Zachodzie w świetle 9/11 prezentowany był w określonych przestrzeniach w Nowym Jorku, Toronto i Montrealu, gdzie we wrześniu 2011 roku otwierał sezon w MAI (Montreal Arts Interculturels) 10-letniego krytycznego upamiętniania 9/11. 
 
Na mój bieżący projekt Wielkie Jeziora w 2013 otrzymałem grant Naked Stages w Pillsbury House, a w 2014 uczestniczył on w festiwalu sztuki Northern Spark. W 2015 otrzymałem specjalne stypendium Fundacji Joyce’a, aby rozwijać ten projekt w skali regionalnej, okrążając wybrzeża pogranicza Wielkich Jezior i, współpracując z różnymi lokalnymi organizacjami. Efektem jest poezja, proza i obrazy, które staną się bazą innych interdyscyplinarnych prac. Brałem również udział w wielu tradycyjnych spotkaniach i wydarzeniach literackich, uczestniczyłem w rezydencjach takich instytucji, jak The Banff Center i Hill House, oraz byłem kuratorem i współorganizatorem pokazów, rezydencji i innych działań. Aktualnie pracuję dla arabskiej organizacji artystycznej Mizna. 
 
Uczęszczałem do Kalamazoo College, Stanowego Uniwersytetu w Ohio i Eugene Lang College w New School for Social Research, gdzie uzyskałem licencjat na Uniwersytecie w Toronto, oraz w Institute of Studies in Education, gdzie otrzymałem tytuł magistra. Fascynuje mnie pokonywanie odległości, mapy i geografia, różne rodzaje muzyki i filmu. Jestem zachwycony perspektywą uczestniczenia w tym projekcie."
 

W Drodze

Wystawa Moheba Solimana stanowi kontynuację cyklu W drodze, realizowanego w ramach programu TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM i nawiązującego dialog ze wschodzącymi artystami z Ameryki Północnej. Wystawom, prezentującym prace wideo powstałe w ostatnich latach, towarzyszą wywiady z twórcami. Projekt zainicjowały The Broadbent Sisters, artystki pochodzące z Toronto, pracą Clearing Spaces V (Oczyszczając Przestrzenie V).
 
---
 
Kurator: Justyna Werbel
 
Wystawa czynna
15.kwietnia - 15.maja 2016
wtorek-niedziela 11:00-19:00
 
Wstęp: 10zł normalny / 5zł ulgowy
 
Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również