Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Nowa Filharmonia dla szczecińskich zespołów

Data wydarzenia: 
Czwartek, 22 Maj, 2014 - 00:00 do Piątek, 6 Czerwiec, 2014 - 23:45

Już we wrześniu Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie zainauguruje działalność w nowej siedzibie przy ul. Małopolskiej. Na otwarcie nowego gmachu zaplanowano cykl koncertów, który potrwa osiem dni. Jeden z nich został przeznaczony wyłącznie na występy szczecińskich muzyków. Filharmonia czeka na zgłoszenia od artystów, którzy chcieliby wystąpić podczas inauguracji w  nowym budynku Filharmonii.

Cykl koncertów otwierających działalność artystyczną w nowej siedzibie potrwa od 5 do 12 września 2014 r. Odbędzie się pod hasłem „Forte. Fortissimo. Filharmonia". Podczas tego muzycznego święta, jednego dnia - 10 września na obu scenach nowej Filharmonii będą mogły się zaprezentować lokalne zespoły.

- Mamy w Szczecinie wielu doskonałych muzyków – mówi Dorota Serwa, dyrektor szczecińskiej filharmonii. - Chcemy wraz z grającymi, śpiewającymi, muzykującymi mieszkańcami miasta wspólnie cieszyć się z otwarcia nowej siedziby szczecińskiej Filharmonii.

 

Całodniowy przegląd różnych stylów i gatunków muzycznych na kilku scenach w nowym gmachu nosi nazwę „Rondo”. Nazwa tego wydarzenia to nawiązanie zarówno do formy muzycznej, polegającej na cyklicznej budowie i powracających refrenach, ale także do charakterystycznego elementu komunikacyjnego wyróżniającego Szczecin na tle innych polskich miast. „Rondo” to także odniesienie do formy planowanego wydarzenia, polegającego na wielokrotnym wykorzystaniu tych samych przestrzeni nowego obiektu (sal koncertowych, foyer, hallu) w konfrontacji z różną muzyczną estetyką.

 

Jak zagrać w nowym budynku Filharmonii? Formularz zgłoszeniowy dla zespołów chcących wziąć udział w jednym z pierwszych wydarzeń w nowej siedzibie Filharmonii dostępny jest na stronie internetowej www.filharmonia.szczecin.pl. Na zgłoszenia od szczecińskich artystów czeka Mateusz Czarnowski z Centrum Edukacji szczecińskiej Filharmonii, pod adresem: m.czarnowski@filharmonia.szczecin.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń to 6 czerwca 2014 r. Do zgłoszenia należy dołączyć zapis dźwiękowy bądź video z prezentacją twórczości kapeli. Do występów zakwalifikują się zespoły wyłonione przez Radę Artystyczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Lista wykonawców zostanie ogłoszona 21 czerwca 2014 r.

Foto: 
Piotr Zieliński

Zobacz również