Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

"Pamiątka" w Trafostacji Sztuki

Gdzie: 
Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Czwartek, 17 Marzec, 2016 - 18:00 do Niedziela, 10 Kwiecień, 2016 - 19:00
Za ile: 
10 zł / 5 zł

Wystawa studentów Wzornictwa Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Interdyscyplinarna wystawa „Pamiątka” to propozycja dość przekorna, humorystyczna, nie mniej opowiadająca często o trudnych doświadczeniach z przeszłości. Tym bardziej interesująca, że wypowiedziana przez najmłodszą część naszego dorosłego społeczeństwa. Dowiadujemy się z niej, jak wygląda świat widziany oczami dwudziestolatków, ich pogląd na sprawy bieżące i przeszłe. Pamiątki – przedmioty, elementy wspomnień – stały się punktem wyjścia do artystycznych działań, podstawą do omówienia często intymnych zagadnień. Tematy dla większości na pozór odległe opowiedziane zostały za pomocą uniwersalnego języka, ujętego w formę filmu, rzeźby, performance'u. Prace zostały zrealizowane w ramach zajęć w pracowni rzeźby i działań przestrzennych dr Moniki Szpener na kierunku Wzornictwo Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Oprócz przyjmowania solidnej wiedzy technicznej i projektowej, studenci mają tu również możliwość profesjonalnego rozwoju artystycznego, a ich wrażliwość może dawać upust w ambitnych realizacjach artystycznych i wzorniczych.
 
Artyści: Joanna Dudek, Grzegorz Gębuś, Karolina Kożluk, Jędrzej Laskowski, Magdalena Noworyta, Dorota Pąk, Agnieszka Podlecka, Anna Puszkiewicz, Kamila Rostkowska, Dorota Sękara, Michał Siełacz, Maciej Witkowski, Monika Wróblewska
Kuratorka: Monika Szpener
 
Monika Szpener - artystka-rzeźbiarka. Zajmuje się szeroko rozumianą rzeźbą i działaniami przestrzennymi, tworząc interdyscyplinarne instalacje i obiekty, czy prace typu site-specific i re-design. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestniczka festiwalów artystycznych w kraju i za granicą Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.
 
---
 
kuratorka: Monika Szpener
 
wernisaż: 17.03.2016 godz. 18:00
wystawa czynna: 18.03-10.04.2016
wt-nd. 11:00-19:00
 
wstęp: 10 zł normalny / 5 zł ulgowy
 
Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również