Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Baltic Neopolis Orchestra doceniona przez Ministra Kultury

Z radością śpieszymy donieść, iż szczecińskie Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra otrzymało okolicznościową Nagrodę Specjalną od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Wniosek o przyznanie nagrody złożył Prezydent Krzysztof Soska.

"Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra jest jedną z najprężniej działających organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Stanowi przykład znakomitego zespołu ludzi, którzy swoim profesjonalizmem i doświadczeniem organizacyjnym, ale również w zakresie nowoczesnej promocji i public relations, tworzą nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się orkiestrę kameralną" - uzasadniał we wniosku Prezydent Soska.

 

Orkiestra powstała w roku 2008 (Stowarzyszenie, które ją reprezentuje, 2 lata później). Od tamtej pory realizuje konsekwentnie cztery autorskie cykle koncertowe: Wielcy Koncertmistrzowie, Muzeum Muzyki, RPO - Rozwijamy Region w Dobrym Tonie oraz Włącz Orkiestrę! W ciągu sześciu lat swojej działalności została doceniona przez szereg instytucji i podmiotów, które zdecydowały się wesprzeć: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza, Gmina Miasto Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Akademia Sztuki w Szczecinie, sponsorzy prywatni (Multibank, Calbud, Siemaszko, Radisson BLU, Polska Spółka Gazownictwa, Polska Grupa Energetyczna).

 

Orkiestra realizuje również oryginalną i przemyślaną kampanię promocyjną docenią przez specjalistów w dziedzinie marketingu i public relations. Kampania „O wyjątkowości orkiestry stanowią tworzący ją muzycy” przyczyniła się do wzrostu rozpoznawalności marki BNO, ale przede wszystkim rozszerzyła grupę odbiorców muzyki klasycznej o młodszą publiczność. W kampanii wzięli udział również osoby publiczne: Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Henryk Sawka.

 

Przyznanie nagrody wiąże się z gratyfikacją finansową. Stowarzyszenie otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 15 tysięcy złotych. W całości przeznaczyło ją na wydanie płyty "Tribute to Carl Loewe".

Foto: 
Radek Kurzaj

Zobacz również