Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Dzieciaki kochają pop-art

Kids Love Design to coroczna akcja popularyzowania designu wśród dzieci. Tym razem przyczynkiem do rozmów o sztuce i projektowaniu jest pop-art.

W komiksowym, kolorowym świecie sztuki POP-ularnej każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza najmłodsi. Festiwalowa wystawa Kids Love Design, to miks najlepszych przykładów z pop-artu (jak doskonale znana puszka zupy Campbell Andiego Warhola), połączonych ze świetnym designem i wykorzystywaniem nowych mediów, a wszystko to w zgrabnie przygotowanej edukacyjnej formie. Na eksplorujących wystawę milusińskich czekają stanowiska z kredkami, porozklejane karty z zagadkami czy możliwość oglądania prezentowanych dzieł na tablecie (dzięki czemu obraz ożywa!). Do tego mądrze i ciekawie opisane prace, z wyszczególnionymi trudnymi słówkami do zapamiętania. 
 
Aby poszerzyć krąg odbiorców opisy eksponatów prezentowane są także w alfabecie Braille'a, co nie tylko ułatwia wielu osobom dostęp do sztuki, lecz również pozwala dzieciom uświadomić sobie i zrozumieć potrzeby innych.
 
Wystawa to przedsmak całej gamy wydarzeń i warsztatów, które w ramach hasła „Przybliżyć dzieciom świat sztuki i desing”, mają na celu uzmysławianie najmłodszym, iż każdy przedmiot został kiedyś przez kogoś zaprojektowany, a mądrze i praktycznie wykorzystany design, może nie tylko zachwycać wyglądem i formą, lecz także służyć swą użytecznością.
 
Kids Love Design to doskonale przygotowane przedsięwzięcie na najwyższym poziomie, prezentujące nie tylko sztukę współczesną i aktualne trendy w designie, lecz także podające wiedzę w sposób przyjemny i ciekawy, korzystając z różnych form i możliwości zwrócenia dziecięcej uwagi, łącznie z najnowszymi zdobyczami techniki. Co więcej, ów działanie stanowi odpowiedź na lukę programową w nauczaniu dzieci, które są albo pozbawiane nauk artystycznych, albo skazane na lekcje realizowane na żenująco niskim poziomie.
 
Patrząc na wielość i rozmach (działania festiwalowe odbywają się także w innych miastach Polski, jak również w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii), festiwal Kids Love Design to świetny szczeciński towar eksportowy, który powinien uzmysłowić wielu, iż uwrażliwianie na sztukę, powinno zaczynać się od małego.
 
 
Wystawę można oglądać do 18 maja.
Foto: 
Paweł Rozmarynowski

Zobacz również