Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Nagroda dla Muzeum Narodowego w Szczecinie

Z wielką radością informujemy, że Muzeum Narodowe w Szczecinie zdobyło główną nagrodę w Przeglądzie „Muzeum Widzialne”, w kategorii „identyfikacja wystaw czasowych”, za wystawę jubileuszową „1913. Święto wiosny”. Autorami projektu jest Studio Flow.

Przegląd „Muzeum Widzialne”, który zainaugurował Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, i do którego zaprosił wszystkie muzea, bez względu na ich profil działania czy formę organizacyjną, jak i grafików projektujących dla muzeów, ma za zadanie pokazać, jak muzea w rzeczywistości wykorzystują język graficzny do budowania swojego wizerunku, jaki poziom estetyczny ten język prezentuje.

Posiedzenie jury pierwszego Przeglądu Muzeum Widzialne w składzie: prof. Maciej Buszewicz – przewodniczący, Małgorzata Gurowska, Wojciech Janicki, Dawid Korzekwa, Magdalena Ponagajbło, Jakub Sowiński odbyło się 8 października 2013 w siedzibie NIMiOZ-u. Na konkurs wpłynęło 180 zgłoszeń, przesłanych przez muzea i studia projektowe. Jury po zapoznaniu się ze wszystkimi projektami dokonało wyboru najlepszych, przyznając nagrody pierwszą, drugą i trzecią w każdej z czterech kategorii: identyfikacja muzeum, identyfikacja wystaw czasowych, wydawnictwa książkowe lub multimedialne oraz grafika strony internetowej.

Podsumowanie i ogłoszenie wyników Przeglądu „Muzeum Widzialne” odbyło się 27 października 2012 roku, w ramach Targów Wiedzy Graficznej, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie. Nagrodę odebrali: dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski, autor koncepcji i współkurator wystawy Szymon Piotr Kubiak oraz projektanci ze Studia Flow Ludwika Gnyp i Raman Tratsiuk.

Nagrodzona ekspozycja była prezentowana w terminie od 21 czerwca do 8 września 2013, w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3. Pomimo, że wystawa została już zamknięta to wciąż dostępne są dwujęzyczne publikacje „1913. Święto wiosny” i nowo wydana „100 lat muzeum w Szczecinie” wraz z serią pamiątek i gadżetów, jak koszulki, torby bawełniane, kubki, ołówki, zapałki, smycze do kluczy, które można zakupić w gmachach instytucji oraz w sklepie on line na www.muzeum.szczecin.pl

Wystawa „1913. Święto wiosny” powstała dzięki dofinansowaniu Województwa Zachodniopomorskiego, PKO Banku Polskiego oraz Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa.

Prezentacja wszystkich wyróżnionych laureatów znajduje się na stronie www.nimoz.pl
Organizator Przeglądu „Muzeum Widzialne”: Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
Partnerzy: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Stowarzyszenie Muzealników Polskich

 

Redakcja portalu Szczecin Główny przyłącza się do gratulacji!

Foto: 
mat.organizatora

Zobacz również