Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Pamięć miasta - wystawa fotografii w podwórku kamiency

W podwórku kamienicy przy ul. Kopernika 11/12 odbyła się wystawa fotografii prezentująca sylwetki sąsiadów.

Wystawa jest efektem końcowym projektu, który miał na celu próbę integracji i aktywizacji mieszkańców poprzez działania artystyczne. Być może odnowione kontakty i nowe znajomości zaowocują kolejnymi ciekawymi inicjatywami w tym miejscu.

 

Autorem zdjęć jest fotograf i podróżnik Marcin Zaborowski - tegoroczny laureat III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej "Grand Press Photo 2014" w kategorii portret sesyjny.

 

Inspiracją do powstania wystawy była najstarsza mieszkanka kamienicy - 91-letnia Amelia Sielicka, która pod adresem ul. Kopernika 11/12 mieszka od 1946 roku. Jednak na wystawie obejrzeć można było równiez portrety innych mieszkańców dzielących życie pod wspólnym adresem. Portrety zostały rozwieszone w podwórzu kamienicy na sznurach niczym pranie. Z tyłu każdego ze zdjęć zamieszczono krótką historię portretowanej postaci, w szczególności skupiając się na związku z miejscem integrującym tę mikro-społeczność.

 

W sieni budynku można było zobaczyć stare zdjęcia z czasów młodości mieszkańców oraz rysunki budowlane pochodzące z czasów budowy kamienicy przy Kurfürstenstrasse 11/12. Zorganizowano również bufet z grzanym winem oraz domowymi wypiekami gospodarzy.

 

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na podwórku rosły kiedyś drzewa i krzewy, które zostały jednak wycięte z uwagi na problemy z pielęgnacją. 

 

Wystawa powstała w ramach projektu "REkreacja. Profesjonalny menedżer społeczny". Organizatorem był Szczeciński Inkubator Kultury.

Foto: 
Marcin Szneider

Zobacz również