Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Sukces koncertu "mówionego"!

Filharmonia wciąga i zaraża pasją do muzyki klasycznej! Niedowiarkom polecamy lekturę niniejszego tekstu.

W ubiegły piątek szczecińska Filharmonia, wraz z poznańską fundacją "Fabryka Sztuki", oczarowała publiczność nietypową i nowatorską formułą "Speaking Concerts", w ramach koncertu "Ostatnie Requiem, czyli M jak Mozart". Świetne oratorsko prowadzenie (maestro Marcin Somoliński), elementy zagadki i intrygi, doskonałe wstawki muzyczne przeplatane multimediami zdradzającymi fakty z życia i twórczości Mozarta - oto recepta na fascynujące i trzymające w napięciu widowisko muzyczne.


"Ostatnie Requiem, czyli M jak Mozart" to niezwykła podróż, podczas której widownia wprowadzana w świat tajników muzyki, partycypuje w śledztwie nad ostatnim (nieukończonym) dziełem Mozarta. Niezwykły talent, śmierć, pieniądze, zazdrość - to tylko niektóre z haseł rzutujących na wynik śledztwa, przywodzącego na myśl programy rodem z Discovery Chanel.


Spotkanie z ostatnim Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, to nie tylko znakomita propozycja dla melomanów, możliwość poznania nieznanych faktów, a także poszerzenia wiedzy na temat Mistrza (w tym o mało rozpropagowane szczegóły) - co istotniejsze, atrakcyjna formuła koncertu to wyjątkowa okazja dla laików do "zarażenia się" Mozartem.


Koncert zdecydowanie wart polecenia, zwłaszcza wszystkim marudom i niedowiarkom, a także uczniakom - "Speaking Concerts" to najlepsza muzyka zaprezentowana w niezwykłej formie.
Oby takich przedsięwzięć więcej i częściej w Szczecinie!


Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie
Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
Marcin Sompoliński – dyrygent
Ryszard Handke - przygotowanie chóru


Wszystkich już "zarażonych" Mozartem zapraszamy na II Maraton Klasyczny, 18 października do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również