Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Szczeciński teatr studencki w konkursie w TVP!

Szczeciński Teatr Na Chwilę w ubiegły weekend odwiedził Warszawę żeby wziąć udział w nagraniach finału konkursu “Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” w kategorii teatr. 

Teatr Na Chwilę jest autorskim, studenckim teatrem niezależnym funkcjonującym na terenie miasta Szczecin. Spektakle realizowane są w formie określanej przez twórców jako postmodernistyczną. Cechuje się zabawą konwencjami, eklektyzmem form, pluralizmem i złożonością.  Spektakle inspirowane są aktualnymi zagadnieniami. Teatr dotychczas stworzył trzy spektakle: "Cielsko", "Konwent - spotkanie tematyczne” i "Pankeia", prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach teatralnych w Polsce. Oprócz tego regularnie realizuje działanie performatywne "ARTEmedida - sztuka na miarę".

 

Aktorami teatru są Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj. Aktorzy do tej pory prezentowali się na scenach takich teatrów i festiwali jak m.in. Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Festiwal FAMA w Świnoujściu, Festiwal KONTRAPUNKT w Szczecinie oraz za granicą – Irlandia, Francja, Niemcy. W 2013r. teatr otrzymał nagrodę Grand Prix oraz tytuł "Najlepszego teatru studenckiego w Polsce" na Wielkim Finale I Ligi Teatrów Studenckich. Teatr jest członkiem Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej i Ligi Teatrów Studenckich.

 

„Dolina Kreatywna” to konkurs organizowany przez TVP Kultura, przeznaczony dla młodych twórców sztuki. Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj zaprezentowali Jury konkursu, w składzie: Tomasz Man, Lech Raczak i Janusz Opryński, spektakl “Panakeia” za który otrzymali Wyróżnienie w wysokości 2000 zł. Premiera nagrania finału z udziałem Teatru Na Chwilę zostanie wyemitowana w sobotę 28 lutego 2015r. na kanale TVP Kultura.

 

W finale wzięły udział tylko 4 grupy, ze wszystkich zgłoszeń nadesłanych z całej Polski! Zakwalifikowanie się jako finalista tego konkursu to dla nas wielka nagroda. Tym bardziej cieszy nas zdobyte wyróżnienie!” mówi Ewa Chmielewska , aktorka teatru.

 

Po drodze do Warszawy Teatr Na Chwilę wystąpił na konkursie “Melpomena” w Środzie Wielkopolskiej gdzie spektakl “Panakeia” został nagrodzony II miejscem i dwoma wyróżnieniami za autorski scenariusz.

Foto: 
Marta Suszyńska

Zobacz również