Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Trzy nagrody dla „Męczenników” na festiwalu w Zabrzu!

Pierwsza nagroda za reżyserię dla Anny Augustynowicz, wyróżnienie aktorskie dla Marii Dąbrowskiej i nagroda za debiut dla Konrada Bety.

Jury XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej  „Rzeczywistość przedstawiona”  w  Zabrzu w składzie: reżyser  Lech Raczak (przewodniczący), krytyk teatralny Łukasz Drewniak, dramatopisarz Ingrmar Villqist – przyznało Annie Augustynowicz  pierwszą nagrodę za reżyserię spektaklu „Męczennicy” Mariusa von Mayenburga, Marii Dąbrowskiej - wyróżnienie aktorskie, Konrad Beta natomiast otrzymał nagrodę za debiut.

 

 

To nie pierwsza nagroda Anny Augustynowicz w Zabrzu za reżyserię - na przestrzeni trzynastu poprzednich edycji festiwalu nagrodzono jej pracę reżyserską w 2002 za „Polaroidy” Marka Ravenhilla, 2006 – „Napis” Géralda  Sibleyrasa, 2009 – „Rowerzystów” Volkera Schmidta, 2010 – „Getsemani” Davida Hare’a.

 

Maria Dąbrowska jest w zespole Teatru Współczesnego od 2005 roku, współpracuje również z Teatrem Lalek „Pleciuga” i Teatrem Krypta, dla Konrada Bety to drugi sezon w szczecińskim teatrze (debiutował tytułową rolą w „Piotrusiu Panu”).

 

Zwycięzcą  festiwalu zostało  przedstawienie „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią przeszedł” Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, które zdobyło Grand Prix (nagroda publiczności), nagrodę im. Stanisława Bieniasza i nagrodę dla realizatorów.

Foto: 
Bartłomiej Sowa

Zobacz również