Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU TRANSGRANICZNA SIEĆ NOWYCH MEDIÓW?

Chociaż projekt "Transgraniczna sieć nowych mediów", zgodnie z założeniami, został zakończony, to jego efekty w postaci nawiązanych relacji oraz zdobytej wiedzy, doświadczenia czy nabytych umiejętności, pozostaną dla uczestników na dużo dłużej.

„Transgraniczna sieć nowych mediów” to projekt Stowarzyszenia OFFicyna, które od wielu lat jest organizatorem wszelkich wydarzeń kulturalnych na terenie pogranicza. W tym roku wraz z naszym niemieckim partnerem Soziokulturelles Bildungszentrum e. V. Neubrandenburg podjęliśmy szereg działań, które miały na celu budowanie artystycznego dialogu pomiędzy mieszkańcami pogranicza, zachęcając ich w ten sposób do kreatywnego kształtowania własnego środowiska kulturowego. 
 
W ramach projektu odbyły się następujące działania:
 
Spotkania:
Po polskiej i niemieckiej stronie granicy (m. in. w Szczecinie, Neubrandenburgu i Pasewalku) odbyły się spotkania, które miały na celu nawiązanie współpracy z nowymi partnerami w ramach sieci. Uczestnikami spotkań byli przedstawiciele najważniejszych instytucji kulturalnych z Polski i z Niemiec. 
Spotkania stanowiły platformę dyskusji z grupą partnerów z obu stron granicy, czego efektem będzie utworzenie nowego kształtu programowego sieci.
 
Warsztaty: 
Młodzież, studenci oraz osoby aktywne na polu kultury i sztuki wzięły udział w warsztatach intermedialnych, które odbyły się w Szczecinie i Neubrandenburgu.
Grupa uczestników z Polski i z Niemiec miała za zadanie realizację materiału video na temat "Ja i moje miejsce". Głównym założeniem warsztatów była swobodna eksploracja punktu i linii, podstawowych wartości - praelementów w sztukach wizualnych i przełożenie tych doświadczeń na język filmowego eksperymentu.
Prowadzącymi warsztaty w Niemczech byli Toni Schwabe oraz Gerlinde Brauer-Lübs.
Warsztaty w Szczecinie poprowadzili z kolei Antoni Karwowski i Łukasz Nyks. 
 
Projekcje:
Po obu stronach granicy odbyły się również projekcje filmowe, w ramach których zaprezentowane zostały filmy poruszające współczesne zagadnienia polsko-niemieckie oraz kwestie przełamywania granic. Rozmowy z moderatorem umożliwiły uczestnikom dyskusję na temat przynależności narodowej i życiu na pograniczu.
 
Organizatorami niniejszych działań są Stowarzyszenie OFFicyna  i Soziokulturelles Bildungszentrum Neubranderburg e.V.
 
Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również